#BezpiecznaNaukaJęzyków

Kursy zdalne za 20% ceny kursu stacjonarnego

Chcesz rozpocząć naukę zdalną języka o którym zawsze marzyłeś? Masz teraz czas i możliwość skorzystania z refundacji 80% na zdalną naukę języków obcych. Sprawdź ilość dostępnych dofinansowań w Twoim regionie. Wpisz swoją miejscowość/gminę i wybierz języki, które Cię interesują.

Sprawdzanie dostępności dofinansowań w Twoim regionie

W celu sprawdzenia dofinansowań językowych w Twojej okolicy wpisz swoją miescowość/gminę.

Wybierz miejscowość/gminę.

Nauka języków obcych – jakie języki obejmują dotacje?

Dostępnych jest aż 6 języków obcych!

Dofinansowanie obejmuje kurs jednego lub kilku z sześciu języków obcych na poziomie podstawowym – angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i rosyjski. Dotacje dotyczą też kursów języka angielskiego i niemieckiego na poziomie zaawansowanym. Zakres podstawowy obejmuje poziomy od A1 do B1, a zaawansowany od B1 do B2.

Jak skorzystać 80% refundacji na naukę języka obcego?

Program dotacji językowych przeprowadzany jest w 2755 gminach na terenie całej Polski.

Liczba kursów, przeznaczonych poszczególnym grupom wiekowym, uzależniona jest od ilości wykorzystanych do tej pory szkoleń. W razie zainteresowania jednym z dostępnych kursów językowych należy znaleźć w wyszukiwarce swoją gminę/miejscowość i sprawdzić ilość dostępnych szkoleń.

Przekazane dane osobowe wykorzystywane są jedynie w celu weryfikacji i potwierdzenia, czy dana osoba może skorzystać z oferowanej refundacji. Zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) pozyskane dane są chronione i nieudostępniane na zewnątrz.

Jak wyglądają zapisy?

Jeśli spełniasz warunki programu, wypełnij formularz.

Po wypełnieniu i wysłaniu formularza kontaktowego należy oczekiwać na telefon od konsultanta, który zweryfikuje, czy kandydat kwalifikuje się do wzięcia udziału w kursie. Telefonu w tej sprawie należy spodziewać się w ciągu 5 dni roboczych od momentu wysłania formularza kontaktowego – niekiedy, z uwagi na dużą liczbę zainteresowanych, ten czas może się nieznacznie wydłużyć.

DOFINANSOWANIA 2020 – EFEKTY PROJEKTU

W ubiegłym roku ponad 37 tys. osób z całej Polski skorzystało ze wsparcia językowego i podjęło naukę języka obcego za 20% wartości kursu.

W tym roku liczba przyznawanych dotacji w postaci bonów została zwiększona i wynosi ona ponad 43 tys. bonów językowych. Dodatkowo każda z osób biorących udział w projekcie może ubiegać się o certyfikat językowy potwierdzający umiejętności i odbycie kursu.

Klikając tutaj możesz sprawdzić ilość kursów językowych w Twojej gminie i zgłosić się do programu.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dot. dofinansowań językowych

Program dofinansowań nauki języków obcych przeznaczony jest dla osób fizycznych urodzonych przed 2003.

Aby zgłosić się do programu dofinansowań nauki języków obcych, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a po jego wysłaniu oczekiwać na telefon od specjalisty. Ten też zweryfikuje, czy kandydat kwalifikuje się do wzięcia udziału w programie.

Dofinansowanie obejmuje naukę aż sześciu języków obcych na poziomie podstawowym, to jest A1-B1 – angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Oprócz tego istnieje możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego na poziomie zaawansowanym, to znaczy B1-B2.

Ilość 80% dofinansowań nauki języków obcych jest ograniczona i uzależniona od liczby wykorzystanych do tej pory szkoleń.